نشست خبری دکتر محمد شبانی

نشست صمیمانه خبرنگاران بهارستان و اصفهان با شهردار بهارستان

دکتر محمد شبانی، شهردار بهارستان اصفهان در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در رابطه با برنامه‌های شهرداری این شهر اظهار داشت: تمام تلاشمان بر این بوده است که با اقدامات خود باعث خرسندی شهروندان بهارستان شویم.

وی در ادامه افزود: طرح جامع شهرسازی در اسفند ۱۳۹۹ مصوب شد اما این طرح دارای ایراداتی بود که در طول یک سال گذشته این ایرادات برطرف شده است.

شبانی با بیان این که یکی از بزرگترین مشکلات بهارستان، حمل و نقل عمومی در این شهر بوده است، تصریح کرد: دو دلیل اصلی این مشکل، کمبود ناوگان اتوبوسرانی و فرسودگی وسایل نقلیه موجود است و در همین راستا، با رایزنی‌های مختلف ۳۰ دستگاه اتوبوس با بودجه‌ای به مبلغ هزار و پانصد و سی میلیارد ریال خریداری شده است که در اینده ای نزدیک وارد خطوط اتوبوسرانی شهر می‌شوند.

شهردار بهارستان بیان داشت: یکی دیگر از اقدامات تعریض خیابان الفت میانی است که مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده است، در همین رابطه مجوز این کار گرفته شده و امیدواریم این طرح که هزینه‌ای بالغ بر پنجاه و شش میلیارد ریال به دنبال داشته است، تا پایان امسال عملیاتی شود.

وی در ادامه صحبت های خود از برنامه شهرداری در ارتباط با تفریح شهروندان از کم کاری در این حوزه گلایه و خاطرنشان کرد: در حوزه تفریحی تنها به دریاچه زیتون اکتفا شده است، اما برنامه شهرداری ساخت یک گذر فرهنگی و گردشگری و پیاده راه در امتداد خیابان ولیعصر در تقاطع بلوار بهشت است که این طرح به زودی اجرا می‌شود‌؛ همچنین برنامه شهرداری در توسعه گردشگری بهارستان، آغاز به کار تورهای تفریحی برای پارک ملی کلاه‌قاضی با همکاری سازمان محیط زیست بوده که این طرح در دست بررسی است.

شبانی ادامه داد: با مساعدت هایی که شهرداری انجام داده است، به زودی سه سینما به ظرفیت شهر اضافه می‌شود و محور میانی و زمین بائری که در وسط شهر قرار دارد، چهره زیبایی به شهر نمی‌دهد و با هماهنگی‌هایی که با شرکت عمران شده است بنا بر این شد که در حال حاضر دور این قسمت با پوشش گیاهی پوشانده شود تا جلوه مناسبی داشته باشد.

وی از گلایه شهروندان درباره میدان ولیعصر خبر داد و گفت: با توجه به اعتراض شهروندان نسبت به بافت فرسوده میدان ولیعصر (عج)، برای بازسازی ساختمان بانک مسکن که در مجاورت میدان قرار دارد، با این بانک به توافق رسیدیم که امیدوارم این کار تا یک ماه آینده آغاز شود.

شبانی افزود: مرحله ازادسازی حاشیه خیابان ولیعصر جنوبی در قسمت شرقی و تکمیل پیاده رو در مراحل پایانی آن است و برنامه شهرداری این است که سال آیننده برای قسمت غربی این خیابان این طرح را عملیاتی کند.

شهردار بهارستان بر همکاری های خود با سازمان عمران تاکید کرد و گفت: مراحل تکمیل فاز دو و سه با همکاری سازمان عمران در حال اجراست و امید است که به زودی از آن ها بهره برداری شود.

وی نوید ساخت بیمارستان و آرامستان شهر بهارستان را داد و عنوان کرد: در مورد بیمارستان مراحل آن انجام و زمین آن مشخص شده است و در آینده نزدیک کلنگ زنی می‌شود؛ همچنین در ارتباط با آرامستان باید کاربری زمین به تاسیسات شهری تغییر پیدا کند تا به زودی مراحل ساخت آن به اجرا برسد، البته مخالفت‌هایی هست اما امیدواریم برطرف شود.

 شبانی مزایده ورزشگاه شهدای گمنام را باعث تاسف دانست و گفت: اگر چنین مزایده‌ای انجام شده باشد خلاف دستور صریح استاندار بوده است.

شهردار بهارستان درباره تلاش‌ها برای ارزان اداره کردن شهر تصریح کرد: به عنوان مثال قرارداد شهرداری در مورد جمع‌اوری زباله در سال گذشته و امسال تفاوت معناداری دارد و هزینه‌ها را کاهش دادیم، سال گذشته این قیمت دویست و هجده میلیارد ریال بوده، اما امسال با قراردادی که با شرکتی از خود شهرداری منعقد کردیم با وجود افزایش هزینه‌ها مبلغ قرارداد تقریبا ثابت مانده است.

وی از صدور سه هزار و پنجاه پروانه ساخت برای طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و افزود: زمین‌های لازم برای این طرح تخصیص یافته و امیدواریم این طرح به زودی عملیاتی شود.

©Baharestan.irکلیه حقوق مادی و معنوی برای شهرداری بهارستان محفوظ می باشد