گفتگو با مهندس محمود حیدری معاون اداری مالی شهرداری بهارستان

تا دهم شهریور ماه 1400 بدون فروش املاک و اجرای ماده ۱۰۱ ،33 درصد از بودجه به صورت نقدی محقق شده است

گفتگو با مهندس محمود حیدری معاون اداری مالی شهرداری بهارستان
 
🔶روند تحقق بودجه در سالهای ۹۸ و ۹۹ به شکل بسیار مناسب و کارشناسی شده انجام شد، این روند را در سال ۱۴۰۰ چگونه ارزیابی می نمایید؟
 
✅در سال ۹۸ بودجه شهرداری بیش از ۶۲ میلیارد بود که با همکاری و تلاش شبانه‌روزی نیروهای زحمتکش شهرداری  و همراهی شهروندان فهیم موفق شدیم بیش از ۶۴ میلیارد تومان معادل ۱۰۳ درصد بودجه پیش‌بینی شده را محقق نماییم و در سال ۹۹ که بودجه ۹۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده  بود به عدد بسیارمناسب ۱۱۰ میلیارد رسیدیم که معادل ۱۱۳ درصد بودجه سال ۹۹ شهرداری بهارستان بود.
 
 تا دهم شهریور ماه 1400  بدون فروش املاک و اجرای ماده ۱۰۱ ،33 درصد از بودجه به صورت نقدی محقق شده است لازم به ذکر است که طی سنوات گذشته بیش از ۷۰ درصد از بودجه در نیمه پایانی سال محقق می گردیده که با استناد به این مطالب می‌توان اشاره نمود که شهرداری بهارستان نه‌تنها در زمینه تامین بودجه در شش ماهه اول از برنامه خود عقب نبوده بلکه این بودجه به صورت کامل محقق شده است.امیدواریم امسال نیز با همکاری شهروندان شریف و تلاش همکاران گرامی بتوانیم همچون دوسال گذشته در تحقق بودجه و خدمت رسانی موفق باشیم.
 
🔶در ارتباط با منابع اصلی درآمدی شهرداری توضیحاتی ارائه بفرمایید.
 
✅یکی از منابع درآمدی شهرداریها عوارض صدور پروانه ساختمانی است که در ۵ ماهه اول سال ۱۴۰۰ به نسبت مدت مشابه سال ۹۹، ۲/۶(دو و شش دهم )درصد افزایش داشته و در همین مدت به نسبت مدت مشابه سال ۹۸ شاهد افزایش چشمگیر ۱۴۹ درصدی بوده ایم.
✅کمیسیون ماده ۱۰۰ یکی دیگر از مواردی است که در ذهن مردم به عنوان یکی از اصلی ترین منابع درآمدی شهرداری در نظر گرفته می‌شود که آمار و ارقام چیز دیگری را نشان می‌دهد. درآمد حاصل از کمیسیون ماده ۱۰۰ در ۵ ماهه اول ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال ۹۹، ۲۱ درصد کاهش داشته و از رقم ۳۵ میلیارد ریال به رقم ۲۸ میلیارد ریال رسیده  که تنها حدود ۶ درصد از بودجه محقق شده سال جاری را تشکیل می‌دهد.
✅برای اولین بار در شهرهای جدید کشور با همت و تلاش شهردار محترم آقای مهندس بحیرایی و معاون  محترم سابق اداری مالی آقای مهندس فلاح،در اجرای بند یک از تصمیم شماره ۹۹/۲۲ مورخ ۹۹/۷/۲۲ مرجع حل اختلاف دستگاه‌های اجرایی استانداری اصفهان و در راستای اجرای تبصره ۶ قانون نحوه تقویم ابنیه املاک و اراضی مورد نیاز شهرداری‌ها متراژ ۵۶ هزار و ۹۲۸ مترمربع از اراضی مسکونی از قطعات تفکیکی سایت ۱۸۵ هکتاری به شهرداری بهارستان اختصاص یافت.

©Baharestan.irکلیه حقوق مادی و معنوی برای شهرداری بهارستان محفوظ می باشد