خدمتی مانگار برای مردم شریف شهر بهارستان به ویژه بانوان گرامی

به همت شهرداری و شورای شهر بهارستان صورت گرفت؛ گشایش نخستین باغ بانوان و جاده سلامت در شهر جدید بهارستان

به همت شهرداری و شورای شهر بهارستان صورت گرفت؛

گشایش نخستین باغ بانوان و جاده سلامت در شهر جدید بهارستان

حدیث زاهدی

باغ بانوان، مهم ترین مطالبه بانوان بهارستان اصفهان با عزم و اراده شهردار و اعضای شورای شهربهارستان و توسط معصومه ابتکار، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با حضور عباس رضایی، استاندار اصفهان به صورت مجازی و به دست همسر سردار شهید حاج عباس جانثاری افتتاح شد .

معصومه ابتکار با بیان اینکه توجه به سلامت، نشاط و ورزش زنان اقدام مهم و سرمایه گذاری ارزشمند برای استان اصفهان است، اظهار امیدواری کرد که این افتتاح خیر و برکت برای مردم شریف شهرستان بهارستان داشته باشد.

داوود بحیرایی، شهردار شهر بهارستان نیز در این آیین با بیان اینکه باغ بانوان یکی از خواسته های بحق بانوان این شهر است که در آستانه میلاد با سعات بانو فاطمه زهرا(س) و روز زن و همچنین آغاز چهل و سومین بهار انقلاب اسلامی شاهد افتتاح آن هستیم، اظهار داشت : این باغ با متراژ ۱۳ هزار مترمربع و طول مسیر ۷۰۰ متری جهت پیاده روی به صورت مارپیچ در فضای سبز همچنین  ۵۰۰ متر طول مسیر دوچرخه سواری، ۱۵۰ مترمربع مساحت ساختمان مدیریت و ۶۰۰ مترمربع زمین ورزشی ،دارای فضاهای نمایشگاهی زمین بازی کودکان، زمین ورزش صبحگاهی، مکان‌های نشیمن، مکان مطالعه، آبنما، استراحتگاه فضای سبز، فضای آموزشی و مدیریتی، حرکت درمانی ومجموعه کامل اسباب بازی است.

بحیرایی در خصوص موقعیت باغ بانوان گفت : مجموعه باغ بانوان در دریاچه زیتون محیطی بکر و طبیعی در دامنه‌ کوه‌های کلاه قاضی و در کنار مسیر سلامت با امکان پارک ماشین است، احداث همه ابنیه ساختمان در باغ بدون قطع درختان انجام شد و به صورت همزمان توانایی میزبانی ۳۰۰ نفر از بانوان شهر بهارستان را دارد. این باغ در کنار جاده سلامت بهارستان با 4700 متر مربع مساحت و با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال قرار گرفته است .شهردار بهارستان با شاره به پروژه های عمرانی و مشارکتی به ارزش بیش از 1450 میلیارد ریال در هفته دولت، خاطر نشان کرد : باور داریم همه این خدمات و تلاش ها در مقابل ارزش این مردم شهید پرور بسیار ناچیز است؛ اما به وسع و توان خود و در کمتر از حدود دو سال با همه مشکلات پیش رو همچون تورم و افزایش قیمت ها که سبب انصراف پیمانکاران می شد و همچنین بیماری کرونا موفق شدیم با تلاش شبانه روزی این پروژه ها را به سرانجام رسانده و در واقع به فضل خدا در سال جاری هر 4ماه یک بار یک پروژه افتتاح شد.

در ادامه این افتتاحیه حیدر قاسمی، معاون سیاسی اجتماعی استاندار اصفهان با اظهار امیدواری از اینکه مدیریت شهری بتواند از چنین مجموعه هایی به خوبی بهره برداری کند، اظهار داشت : مردم باید بتوانند از این ظرفیت های ایجاد شده به درستی استفاده کنند.

قاسمی ضمن تشکر از همه کسانی که در احداث و تفکر این مجموعه تلاش کرده اند، گفت : ایجاد فضاهای امن، محفوظ و زیبا برای بانوان شهر ، اتفاق مبارکی است و قطعا یکی از فعالیت های  تاثیر گذار و ارزشمند به شمار می آید زیرا یکی از طرح هایی است که به همت مجموعه شورا و شهرداری صورت گرفته و انجام امور اجرایی و برقراری نظم و امنیت دوبال جدایی ناپذیرهستند که در کنار هم موجب ایجاد چنین پروژه هایی خواهند شد.

وی ادامه داد: بهارستان اولین شهر جدید پس از انقلاب اسلامی است که همچنان به عنوان یکی از موفق ترین پروژه های بزرگ مسکونی و یک از بزرگ ترین و شاخص ترین شهرهای جدید کشور محسوب می شود و از این شهر به عنوان مدل توسعه یافتگی و سرمایه انسانی یاد شده است.

در ادامه افتتاحیه باغ بانوان بهارستان، حسین سیستانی فرمانداراصفهان ضمن تبریک فرارسیدن دهه فجر اظهار داشت: ملت ایران در طول دوران انقلاب اسلامی، با وجود مشکلات بسیار، همواره هرکجا لازم بوده با صبر در برابر معضلات در صحنه حضور یافتند و با گام‌های خود باعث پیشبرد امورات کشور شدند همچنین در صحنه‌های حساس کشور با حضور رشادت گونه خود در جنگ و مناسبات سیاسی و اجتماعی حماسه آفریدند که باید قدردان این حمایت و پشتیبانی ملت در دوران شیوع بیماری کرونا هم بود. مسئولان کشور باید همیشه در راه خدمت به مردم گام بردارند.

سیستانی ادامه داد : امیدوارم با همدلی کاملی که بین اعضای خدمتگزار در دستگاه های نظام وجود دارد بتوانیم خدمات شایسته ای را به مردم ارائه دهیم. با توجه به بالا بودن روحیه و فرهنگ مشارکت در شهر بهارستان ، شهردار و اعضای شورای شهر به برکت این همکاری توانستند خدمات شایسته و ارزنده ای را در این  شهر انجام بدهند .

در این آیین سیده بتول نوربخش، عضو شورای شهر و پیگیری امور بانوان با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت شهر بهارستان را زنان و دختران تشکیل می دهند، اظهار کرد: باید به این قشر از جامعه توجه ویژه داشت زیرا آنان هستند که مدیریت خانه و خانواده ها را بر عهده دارند و داشتن خانواده سالم قطعا جامعه ای سالم و موفق را به دنبال دارد، بنابراین نیازمند برنامه ریزی های خاص برای آنان هستیم.

نوربخش، وجود فاكتور سلامت در جوامع را  نشان از توسعه يافتگي و پيشرفت هر كشور در بهداشت و سلامت افراد آن جامعه دانست و گفت :زنان نقش محوري در حفظ و ارتقاي سلامت اعضاي خانواده بر عهده دارند و سلامت زنان به عنوان جايگاه والاي زن در جوهره خلقت به ويژه در شكل گيري فرهنگ تربيت ، سعادت وحفظ و ارتقاي سلامت خانواده و جامعه داراي نقش تعيين كننده ای است كه اين خود تحت تاثير حقوق اساسي آنان در خانواده واجتماع قرار مي گيرد. موضوع سلامت در تمام ابعاد آن اعم از سلامت جسمي ، رواني، فرهنگي ، اجتماعي ومعنوي گسترده شده و توجه به تاثير شرايط فرهنگي زيست محيطي بر زندگي اجتماعي نيز در سلامت زنان بايد مد نظر قرارگيرد و نیاز است در فاز 3 بهارستان نیز باغ بانوان دیگری تاسیس شود که این امر نیار به توجه بیشتر مسئولین دارد .

مجتبی محبی، رییس شورای شهر بهارستان نیز در ادامه با بیان اینکه  باور داریم بهارستان در امور بانوان قدم های بلند و روبه رشدی را برداشته و توانسته روزهای طلایی را شاهد باشد، تصریح کرد: امیدواریم که در آینده ای نزدیک مکان های دیگری جهت جلوگیری از آسیب های اجتماعی ، برای اقشار مختلف جامعه بنا شود و باغ بانوان نقطه عطفی باشد در جهت گام هایی که در آینده برداشته خواهد شد.

محبی در پایان به بیان امام خمینی(ره)  که فرمودند کار کنید و این کار کردن را برای مردم بگویید تا مردم دل گرم شوند، خاطر نشان کرد :نتیجه این اقدام، دل گرم شدن مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی است؛ نظامی که ثمره خون صدها هزار شهید گلگون کفن است؛ شهیدانی که در زمان انقلاب ، جنگ تحمیلی ، دفاع از امنیت، دفاع از حرم و حتی اکنون که شهدای مدافع سلامت را تقدیم می کنیم، جان خود را فدا کردند و امیدواریم همکاری و همیاری مسئولان و استقبال همشهریان روزهای زیبایی را رقم بزند. امید که این مکان حرکتی بزرگ باشد برای خدمات مختلفی که درهمه زمینه ها به ویژه در بحث فرهنگی و اشتغال برای بانوان فهیم بهارستان برداشته می شود و این روز را در آستانه روز مادر به فال نیک می گیریم .

©Baharestan.irکلیه حقوق مادی و معنوی برای شهرداری بهارستان محفوظ می باشد