همزمان با اغاز هفته دولت و بهره برداری از از ۱۰ طرح عمرانی در بهارستان عنوان شد

افزایش  ۲۰۰ درصد ی درآمد شهرداری بهارستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته
 
 عملیات اجرایی و بهره برداری از ۱۰ طرح عمرانی، خدماتی و فرهنگی در شهر جدید بهارستان ،همزمان با شروع هفته دولت  آغاز شد.
این طرح‌ها شامل آغاز عملیات پروژه فیبر نوری شهر، بازار فدک، زمین چمن مصنوعی و افتتاح آفرودلند، رستوران ماه نقره‌ای، گلخانه، پارک کوهستان و توسعه ۱۰ هکتار فضای سبز است.
بهره برداری از طرح‌های پارکینگ ولی عصر(عج)، پارکینگ و پیاده رو حاشیه الفت و افتتاح بلوار ولی عصر (عج) شامل روکش، بلوک فرش، گلکاری، مبلمان و نورپردازی از دیگر طرح‌های شهرداری بهارستان محسوب می شود.
عملیات اجرایی طرح فیبر نوری به طول ۱۳۰ کیلومتر در سطح شهر و با ۶۵۰ میلیارد ریال اعتبار، طرح بازار فدک به مساحت ۲ هزار و ۴۸۰ متر مربع با اعتبار ۳۵۰ میلیارد ریال و زمین چمن مصنوعی با مساحت هفت هزار متر مربع و ۵۰ میلیارد ریال آغاز شد.
همچنین بهره برداری از پروژه آفرودلند به مساحت ۱۰ هزار متر مربع با هزینه ۱۶۰ میلیارد ریال، رستوران ماه نقره‌ای در یکهزار و ۵۰۰ متر مربع با  هزینه ۶۹ میلیارد ریال، گلخانه با یکهزار و ۸۰۰ متر مربع و ۵۳ میلیارد ریال، پارک کوهستان و توسعه ۱۰ هکتار فضای سبز به طول ۲ هزار متر و با هزینه ۶ میلیارد و ۲۶۸ میلیون ریال، پارکینگ ولی عصر (عج) در ۹۰۰ متر مربع با هزینه یک میلیارد ریال، پارکینگ و پیاده رو حاشیه الفت در یکهزار و ۵۰۰ متر و با هزینه ۱۵ میلیارد ریال و بلوار ولی عصر شامل روکش، بلوک فرش، گلکاری، مبلمان و نورپردازی  در ۵۰۰ متر با هزینه  ۱۱ میلیارد ریال انجام شد.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در این آیین گفت: مجموع اعتبارات عمرانی ملی و استانی اصفهان یک هزار و ۷۸۰ میلیارد تومان است که با پیگیری انجام شده و ارائه لیست طرح های نیمه تمام به سه هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.
حجت‌ الله غلامی ادامه داد: برای اجرای طرح‌های عمرانی در استان تنها به اعتبارات ملی و استانی اکتفا نشده و ۶۵ درصد بودجه‌ هشت هزار میلیارد تومانی ۱۰۸ شهرداری استان صرف پروژه‌های عمرانی می‌شود بخش عمده‌ای از پروژه‌های عمرانی با مشارکت بخش خصوصی، تعاونی‌ها و صنایع استان انجام می شود .
وی افزود: بطور قطع بهره برداری از این طرح‌ها بویژه فیبر نوری بهارستان، منشا خدمات بیشتری برای شهروندان خواهد بود.
 
 افزایش  ۲۰۰ درصد ی درآمد شهرداری بهارستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 
 
 
شهردار بهارستان نیز در این مراسم گفت: بودجه سال گذشته این شهرداری ۶۴ میلیارد تومان و بودجه سالجاری آن با ۵۰ درصد افزایش به حدود ۹۵ میلیارد تومان رسیده است.  
داوود بحیرایی افزود: مجموع اعتبار طرح‌هایی که عملیات اجرایی آنها آغاز یا مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت ۱۴۵ میلیارد تومان و بیش از بودجه ۲ سال شهرداری بهارستان است .
وی ادامه داد: سال گذشته بیش از صد در صد بودجه شهر جذب شد و امیدواریم امسال هم این امر محقق شود ؛ درآمد امسال شهرداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰۰ درصد افزایش پیدا کرده و در صورت ادامه این روند بودجه بطور کامل جذب خواهد شد.
 
بهارستان مورد کم مهری قرار گرفته است
 
رییس شورای اسلامی شهر جدید بهارستان هم در این آیین گفت: امروز بدلیل حضور مسوولان استان در این شهر و افتتاح و بهره برداری از طرح‌های عمرانی بعنوان یکی از روزهای تاریخی و بیاد ماندنی بهارستان محسوب می‌شود.
مهدی اسدیان افزود: بهارستان از حدود ۳۰ سال گذشته تا امروز مورد کم مهری مسوولان استان قرار گرفته است.
وی ادامه داد: این شهر از ظرفیت‌های بالا و موقعیت جغرافیای خوبی برخوردار است که امیدواریم با توجه بیشتر مسوولان به جایگاه اصلی خود دست پیدا کند.
 
 در ادامه نیز حسین سیستانی، فرماندار اصفهان گفت: اقدامات ارزنده  شهرداری و شورای اسلامی شهر بهارستان نشانه‌ای از ایثار و فداکاری آنهاست و در شرایط سخت تحریم و کاستی‌ها افتتاح ۱۴۵ میلیارد تومان طرح در این شهر قابل توجه است.
 
 سرکار خانم دکتر زهرا شیخی نماینده محترم مردم شریف اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز از تلاش‌های سازنده شهردار محترم شهر بهارستان مهندس داوود بحیرایی و اعضای محترم شورای اسلامی شهر بهارستان در جذب سرمایه گذار و انجام پروژه های عمرانی با اعتباری بیش از بودجه دو سال شهرداری بهارستان تقدیر و تشکر کرد و افزود تقدیر و تشکر کرد و افزود: همانطور که انجام این پروژه ها می تواند بر روی معیشت مردم اثرگذار باشد،نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نیز به دنبال ایجاد زمینه جهت بهبود وضعیت معیشت مردم و ایجاد آرامش روانی هستند.
 
#بهارستان_شهر_فرهنگ 
#خدمتی_ماندگار 
#شهرداری_بهارستان 
 

©Baharestan.irکلیه حقوق مادی و معنوی برای شهرداری بهارستان محفوظ می باشد