ستاد مقابله با کرونا در بهارستان تشکیل جلسه داد...

🔺این جلسه امروز صبح مورخ ۹۹/۰۳/۳۱ به ریاست داوود بحیرایی شهردار و رییس ستاد مقابله با کرونا شهر بهارستان و با حضور دیگر اعضاء این ستاد در محل دفتر شهردار برگزار گردید .

🔻مصوبات جلسه ستاد مقابله با کرونا :

1⃣ - بازرسی های اصناف به صورت دو روز در هفته روزهای یکشنبه و چهارشنبه از ساعت ۹:۳۰ صبح ادامه یابد و به صورت تخصصی میوه فروشی ها، مرغ و ماهی فروشی ها، نانوایی و پمپ بنزین ها و بانک ها و پیشخوان های سطح شهر مورد بررسی و ارزیابی دقیق قرار گیرند و در صورت بروز تخلف با هماهنگی مقام محترم قضایی برخورد لازم صورت پذیرد.

- 2     آتش نشانی شهرداری بهارستان مسئولیت جمع آوری بازیافت های میوه فروشی ها و وسایل انبار شده در پیاده روها را بر عهده می گیرد.

 

3⃣ سازمان حمل و نقل عمومی شهرداری بهارستان موظف گردید پس از تعیین تاریخ خاص و اطلاع رسانی جامع و کامل از طریق روابط عمومی شهرداری بهارستان نسبت به اجرایی نمودن ماسک اجباری در کلیه خودروهای عمومی تحت نظارت این سازمان اقدام نماید.

 

-4⃣  مقرر گردید روابط عمومی شهرداری بهارستان نسبت به فرهنگ سازی از طریق چاپ بنر، بروشور، پوستر و نصب در نقاط مختلف سطح شهر نسبت به فرهنگ سازی مجدد در خانه بمانیم دعوت به خرید اینترنتی، معرفی فروشگاه های مجاز اینترنتی جهت استفاده شهروندان ارائه راهکارهای آموزشی پرداخت قبوض فروش اینترنتی و انجام امورات ادارات در فضای مجازی اقدامات لازم را انجام دهد

 

-5⃣ با توجه به اهمیت موضوع تالارها و نظارت دقیق مورد نیاز، اماکن عمومی با هماهنگی مقام محترم قضایی نسبت به بازرسی تخصصی در ساعات مختلف شبانه روز اقدام نماید.

 

-6⃣ مقرر گردید با هماهنگی مقام محترم قضایی و با حضور نمایندگان اماکن، بهداشت، کلانتری و بسیج جهت بازدید شبانه از تالارها و قهوه خانه ها و در صورت نیاز اعمال قانون صورت پذیرد.

 

-7⃣ با توجه به اینکه در روز چهارشنبه مورخ ۴ تیر ۹۹ بازار روز چهارشنبههای شهرداری بهارستان اقدام به فعالیت خواهد نمود نظارت خدمات شهری شهرداری و همچنین بهداشت و اصناف و اماکن و نیروی انتظامی به صورت ویژه بر این محل انجام شود، کلیه پروتکل ها و دستورالعمل های ابلاغی وزارت بهداشت به پیمانکار بازار‌ روز ابلاغ گردیده و تعهد محضری اخذ گردد و استفاده از دستکش و ماسک و همچنین دستگاه کارتخوان اجباری می باشد. در صورت مشاهده عدم رعایت نکات بهداشتی و ایجاد محیط پرخطر جهت سلامتی شهروندان مجدداً بازار روز چهارشنبه تعطیل خواهد شد

 

-8⃣ در جلسه‌ای با همکاری بسیج و فعالین فرهنگی شهر بهارستان در ارتباط با فعالیت های فرهنگی هنری و برنامه های جایگزین در تابستان ۹۹ تصمیم‌گیری شود

 

-9⃣ پخش دستکش در پمپ بنزین توسط شرکت پخش فراورده های نفتی در هر چهار مورد جایگاه سوخت رسانی شهر بهارستان صورت پذیرد و تحت نظارت این شرکت ادامه یابد.

 

-10 در ارتباط با تخلفات انجام شده اصناف در مورد عدم رعایت نکات بهداشتی و دستورالعمل های ابلاغی توسط اصناف ،گزارشهای مردمی توسط روابط عمومی شهرداری دریافت گردیده و به واحدها و ادارات مربوطه ارجاع گردد.

©Baharestan.irکلیه حقوق مادی و معنوی برای شهرداری بهارستان محفوظ می باشد