بازدید مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از شهر بهارستان

♦️بازدید مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از شهر بهارستان و بررسی مسائل و مشکلات پیش رو درخصوص مدیریت بحران در صورت بروز سیلاب ها و اندیشیدن تمهیداتی در خصوص پیشگیری از موارد بحران پرداختند .

🔹امروز ) مورخ 1398/8/13) مهندس منصور شیشه فروش به همراه شهردار بهارستان و نمایندگان شرکت عمران و مدیران آب منطقه ای  از زیر ساخت های  شهر بهارستان در خصوص بروز سیلاب و  همچنین آمادگی پرسنل و لوازم  سازمان آتشنشانی شهر بهارستان بازدید نمودند.

👤منصور شیشه فروش در خصوص این بازدید گفت:

_از 2 سال قبل برنامه ریزی  مدیریت بحران مطالعه طرح هدایت آب های سطحی شهر بهارستان و روستاهای  قلعه شور و کیچی  اجرایی شود.

_همان طور که مستحضر هستید با این منطقه مشرف به کلاه قاضی و ارتفاعات بالادست می باشد و همین مسئله باعث بروز مشکلاتی همچون بروز سیل های ناگهانی و ورود گل و لای به سطح شهر و روستا می شود.

👤مدیریت بحران استانداری اصفهان در ادامه افزود:

 _با همت شهرداری و شرکت عمران بهارستان طرح مطالعات و هدایت آب های سطحی این منطقه و کنترل سیل تدوین شد.

_اجرای بخشی از این طرح بر عهده منابع طبیعی می باشدکه این سازمان  با ایجاد سیل بند در منطقه کلاه قاضی و مناطق بالادست  با ساخت طرح های آبخیزداری و بخش سیل بند ها در دست اجرا خواهد داشت

_بخش دیگر این طرح با هزینه ای بالغ بر 5 میلیارد تومان اعتبار  بر عهده شرکت عمران می باشد که با ایجاد کانال های لایروبی و اجرای طرح های پیش گیری از سیل در مناطق بهارستان و روستایی کیچی و قلعه شور را بر عهده خواهد داشت و از امروز این طرح به صورت رسمی آغاز می شود.

_سازمان آب منطقه ای هم در خصوص آزاد سازی اراضی که در محدود سیل بند ها و کانال های آب های سطحی را به صورت مصوبه قانونی آزاد یازی نمایند.

👤مدیریت بحران استانداری اصفهان در خصوص آماده سازی شهرهای استان برای جلوگیری از حواث سیلابی افزود:

_لازم به ذکر می باشد که تا امروز در  78 شهر استان اصفهان،  پروژه هدایت آب های سطحی  جهت گذر سیلاب ها از محدوده شهر ها به صورت ایمن اجرا شده است و انشاالله با توجه به پیش بینی های صورت گرفته و پروژه های انجام شده توسط سازمان مدیریت بحران و آب منطقه ای، آمادگی لازم برای بارندگی های فصل آذر ماه که ممکن به بروز سیلاب خواهد شد را خواهیم داشت.

👤منصور شیشه فروش در خصوص آمادگی مدریت شهری برای بروز حوادث همچون سیل افزود:

_شهرداری ها، دهیاری ها  هم موظف هستند خود را برای بروز هرگونه بحران در خصوص سیل ها و بارندگی ها آماده کنند و تمامی سیل بندها و جوب ها لایروبی و باز سازی نمایند.

_امسال سازمان مدیریت بحران تمامی تلاش خود را برای جلوگیری از حوادث احتمالی سیلاب ها انجام داده است اما هیچ وقت حادثه خبر نمی کند، اما تمامی سازمان های مسئول و مربوطه و دستگاه های اجرایی موظف هستند آمادگی خود را جهت مدیریت شرایط بحرانی و مدیریت آن آماده کنند.

👤مدیریت بحران استانداری اصفهان در خصوص بازدید از #سازمان_آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری بهارستان افزود:

_یکی از نشانه ایمن بودن شهر ها آمادگی بالای سازمان های اتش نشانی و خدمات ایمنی آن منطقه یا شهر می باشد.

خوشبختانه پس از بازدید از سازمان آتشنشانی شهر بهارستان و تست مانوری عملیاتی که در حضور اصحاب رسانه بر گذار شد، پرسنل سازمان آتشنشانی در کمتر از 2 دقیقه آمادگی لازم جهت آماده سازی و اعزام جهت امداد رسانی را دارند و با هماهنگی های که با معاونت خدمات شهری، شهرداری و شرکت عمران شهر بهارستان در خصوص پیش بینی و اجرای طرح ها و پروژه های جهت جلوگیری از سیلاب داشته ایم، امید است در فصل بارندگی، هیچ گونه مشکل خاصی برای ساکنین شهر بهارستان و روستاهای قلعه شور و کچی به وجود نخواهد آمد.

👤منصور شیشه فروش در خصوص خرید نردبان اسنوکر جهت امداد رسانی به حوادث آتش سوزی در ساختمان  بلند و آپارتمانی شهر بهارستان گفت:

_با توجه به این که در شهر بهارستان  ساختما های بند و آپارتمانی بالای 5 طبقه ساخته شده است با مساعدت معاون وزارت راه و شهر سازی، شرکت عمران شهر بهارستان به زودی نردبان اسنوکری جهت امداد رسانی در حواث آتش سوزی برای ساختماهای مرتفع خریداری می نماید و در اختیار سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری بهارستان قرار خواهد داد.

©Baharestan.irکلیه حقوق مادی و معنوی برای شهرداری بهارستان محفوظ می باشد