جلسه مشترک بین معاونت آموزش و پژوهش جمعیت حلال احمر با رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر و شهردار بهارستان و دیگر معاونین و مدیران شهری شهر بهارستان

🔹امروز مورخ ( 1398/8/12) در مرکز معاونت آموزش و پژوهش جمعیت حلال احمر استان اصفهان جلسه مشترکی بین مدیران شهری شهرداری بهارستان و معاونین آموزش و پژوهش حلال حمر استان اصفهان برگزار شد.

🔹در این جلسه رئیس کمسیون فرهنگی و شهردار بهارستان خواستار تعامل و گسترش فعالیت سازمان حلال احمر در شهر بهارستان شدند.

🗣رئیس کمیسون فرهنگی شورا در این جلسه اذعان نمود:

_شورای شهر در دوره پنجم سعی داشته تا فعالیت سازمان آتش نشانی شهر بهارستان را جهت خدمت رسانی به شهروندان شهر دانایی محور شهر بهارستان گسترش دهد.

_از همین رو 2 ایستگاه آتشنشانی در شهر بهارستان احداث و تجهیز نموده ایم و ایستگاه شماره 3 شهر بهارستان در زمینی در ابعاد 6 هزار متر مربع و با همکاری شرکت عمران وشهرداری بهارستان در حال احداث وساخت  آن می باشیم.

🗣محمد_ابراهیمی در ادامه گفت:

_با توجه به رشد جمعیت در شهر بهارستان انشاالله با همکاری هلال احمر ،سر فصل آموزشی اورژانس، مانور مشترک امداد و آتشنشانی را با سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری بهارستان  برگزار نماییم تا بتوانیم با آموزش حداقل 300 نفر در شهر بهارستان آمادگی شهر را برای مواقع بحرانی حفظ نماییم و در مواقع لزوم از نیروهای داوطلب و آموزش دیده شهر بهارستان برای کنترل و مدیرت بحران در حوادث شهری، استانی و کشوری استفاده نماییم.

🗣رئیس کمسیون فرهنگی شهر بهارستان در ادامه افزود:

_جهت آغاز و گسترش فعالیت سازمان حلال احمر در شهر بهارستان، نخست این سازمان باید در شهر بهارستان مرکز یا پایگاهی احداث نماید تا شهروندان داوطلب شهر دانایی محور بتوانند با  حضور در این مرکز از آموزش های لازم جهت آمادگی  در امداد و نجات  را برخوردار شوند.

🗣محمد ابراهیمی در پایان اذعان نمود:

_در جلسه قبلی مدیران سازمان حلال احمر استان اصفهان به وجود برخی از زیر ساخت های موجود در سازمان حلال احمر اشاره داشته اند که میتوانیم در یک همکاری و تعامل بین شورا شهر و شهرداری و سازمان حلال احمر ،  می توانیم از آن ها جهت استفاده و آموزش شهروندان شهر دانایی محور و عموم شهروندان شهر بهارستان استفاده نماییم.

🗣در ادامه این جلسه مهندس جلالیان ( رئیس معاونت آموزش و پژوهش حلال احمر استان اصفهان( :

_خوشبختانه تا به امروز  تعامل خوبی با مجموعه آتش نشانی و اورژانس بهارستان در خصوص خدمات امدادی داشته ایم،  برای مثال در چند سال گذشته حلال احمر جهت اسکان نوروزی مسافران در وردی شهر بهارستان با شهرداری بهارستان همکاری های خوبی داشته است.

🗣جلالیان در ادامه افزود:

_یکی از طرح های خوبی که با مدیریت شهری در بهارستان انجام شده، طرح غنچه های حلال احمر در شهر بهارستان انجام داده ایم.

این طرح یک سرفصل آموزشی در خصوص آموزش و امداد رسانی برای دانش آموزان شهر بهارستان صورت پذیرفت که با استقبال خوبی از طرف شهروندان شهر دانایی محور بهارستان  انجام شد.

_ سازمان حلال احمر برای گسترش فعالیت های آموزشی و امدای خود باید در شهر بهارستان پایگاهی و مرکزی داشته باشد که امیدواریم این کار با همکاری و مساعدت شهرداری و شورای شهر این امر در دستور کار قرار بگیرد.

_با راه اندازی مرکز حلال احمر در شهر بهارستان، می توانیم با آموزش شهروندان و عضو پذیری برای سازمان حلال احمر شهر بهارستان، در صورت بروز هرگونه حادثه چه در شهر بهارستان و چه در مناطق دیگر استان و کشور ، نیرو های داوطلب و آموزش دیده اعزام نماییم.

_خوشبختانه با وجود پتانسیل بالا در شهر بهارستان بر اساس تراکم و جوان بودن جمعیت میتوانیم همکاری های خوبی نه تنها در سطح بهارستان بلکه در سطح استان و کشور داشته باشیم که قطعا این برگ زریننی برای شهر دانایی محور شهر بهارستان و شهروندان عزیز آن خواهد بود.

🗣مدیر معاونت آموزش و پژوهش جمعیت حلال احمر استان اصفهان در پایان افزود:

_امیدواریم با همکاری شرکت عمران شهر بهارستان در خصوص اختصاص زمین به سازمان حلال احمر بتوانیم پایگاه نمونه و خوبی در سطح کشور جهت امداد رسانی و کمک به مناطق حادثه خیز داشته باشیم.

_افتخار حلال احمر این است که با حضور نیروی های داوطلب با هرگونه بینش و تفکر میتواند در خصوص مدیریت بحران در حوادث طبیعی و آسیب های اجتماعی فعالیت خوبی در عرصه حضور به نمایش بگذارد.

🔹در ادامه   شهردار بهارستان به همراه رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر  و دیگر معاونین شهرداری بهارستان به همراه مدیران آموزش و پژوهش جمعیت حلال احمر استان اصفهان از مجموعه و زیر ساخت های مجموعه حلال احمر دیدن نمودند.

©Baharestan.irکلیه حقوق مادی و معنوی برای شهرداری بهارستان محفوظ می باشد